Wellness (během 2 dnů Vám spadne na 10%. Neděste se toho. Je to prostě fakt. Až vyděláte peníze, wellness si zvýšíte. Jak? Koupíte (nebo pronajmete) si dům (menu "Real Estate"), oblečení, jídlo, pití (vše v menu "Goods") a také se dá zvýšit čtením novin (0,5 bodu / 1 noviny; maximálně získáte denně 2 body; jsou-li však noviny zdarma, wellness nezískáte. Noviny jsou dostupné v menu "Home". Já je prakticky nekupuji.). Některé produkty přidávají wellnes jednorázově, jiné dlouhodobě.

Domy (menu "Real Estate")
Domy a veškeré zboží, které si můžete koupit existují v 5 stupních kvality (q1, q2, q3, q4, q5). Nejlepší je kupovat pouze kvalitu q5. Na trhu většinou existují pouze kvality q1 nebo q5. Kupovat můžete pouze na trhu kde se zrovna nacházíte. Jste-li v Praze, koupíte pouze to, co tu je dostupné a za místní měnu. Chcete-li nakoupit v Německu, musíte se tam přemístit (nejlépe balonem) a musíte si rozměnit na burze Goldy na DEM.

Měny se vymění v menu "Financial Market". Zde máte záložku na EURO/GOLD nebo GOLD/místní měna

Dům q1 Vám denně v průběhu dne přidá 5 bodů wellness.
Dům q5 Vám denně v průběhu dne přidá 25 bodů wellness.


Vaším prvním cílem ve hře, by mělo být našetřit si a koupit vlastní dům q5! Dům je nejdražší položkou ve hře. Pak však budete mít wellness cca na 35% - 45%, podle toho jak budete útočit na otroky. Dům se dá sehnat kolem cca 12-14 Gold nejlevněji nebo za víc. Dobré je, že dům můžete koupit kdekoliv na světě! Můžete tedy žít třeba v ČR a dům mít v Argentině. Nemá to na hru žádný vliv, kde bydlíte. Vlastní dům můžete také pronajímat ostatním hráčům (pokud v něm nebydlíte Vy). Aby jste získávali wellness za dům, nestačí ho jen koupit nebo si ho pronajmout, musíte do něj také vstoupit, tj bydlet! To uděláte v menu "Profile & Inventory" v záložce "Transport" kliknutím na "Move in" u domu. Bydlení nebrání v cestování. Můžete pak cestovat kam je libo. Koupený dům Vám vydrží "na vždy".Zboží (menu "Goods")

 


Jídlo (Food)
Jídlo kvality q1 Vám přidá 1 bod wellness najednou každých 6 hodin.
Jídlo kvality q5 Vám přidá 5 bodů wellness najednou každých 6 hodin.

Do svého invetáře si můžete koupit až 12 kusů jídla. Pak se 4x denně po 6 hodinách spotřebovává po kusech. Vám se absolutně nevyplatí si zpočátku jídlo kupovat, tedy to nedělejte. Škoda peněz. Jídlo má význam až při bojích o region.


Víno (Old Wine)
Víno zraje časem. Když ho firma vyrobí, má cca 8 bodů wellness. S každým dnem, přibývá wellness až do 25 bodů. Ideální je tedy kupovat víno, které má 25 bodů, tj přidá Vám ihned po koupení 25 bodů wellness. Víno můžete pít 1x za 24 hodin. V jistých případech se Vám víno vyplatí koupit už i Vám. Záleží na bonusech, ale o tom bude ještě řeč níže.


Oblečení (Clothes)
Existuje 10 druhů oblečení. Vydrží vždy 30 dnů a pak se rozpadne. Pokud hrajete aktivně, je poté, co budete mít vlastní dům, kupování oblečení ideální volba. Kupujte pouze q5. Budete-li mít všech 10 kusů oblečení + dům q5 budete mít wellnes kolem 75% stabilně.

1 kus jakéhokoliv oblečení kvality q1 Vám přidá 1 bod wellness denně po dobu 30 dnů.
1 kus jakéhokoliv oblečení kvality q5 Vám přidá 5 bodů wellness denně po dobu 30 dnů.

Sada 10 kusů oblečení vás vyjde cca na 7-8 Goldů. Musíte tedy aktivně hrát, aby jste na to minimálně vydělali každý měsíc. Tzn. propočítat si to podle aktuálních bonusů. Pokud bojujete o otroky, je třeba dát cca 20 útoků denně a víc, jinak se Vám to moc nevyplatí. Budete-li pouze chodit do práce a nebudete-li bojovat, oblečení nemá pro Vás význam. Časem, až budete bojovat o regiony, je již oblečení nezbytné.


Zbraně (Weapons)
Používají se v bojích o regiony, toho si zatím nevšímejte a nic nekupujte. 


Dopravní prostředky (Transport)
Vyplatí se koupit si časem vlastní balón buď q1 nebo q5. Můžete ho pak pronajímat nebo si ho nechat pro sebe.Vydrží určitý počet kilometrů a pak se rozpadne. Nelze napsat, kolik přesně, protože to je náhodné. Garantováno je základní počet km, ale často vydrží více km. Balon q5 vydrží víc a je také rychlejší. Na carriage zapomeňte, nemá význam.


Stroje a suroviny (Machines a Materials)
Tyto poslední položky, které jsou na trhu ("Goods") se Vás netýkají, pokud nemáte firmu. Takže pro tuto chvíli nemají pro Vás význam.

Návody částečně převzaty z: www.anno1777.wz.cz