Ve hře existují 3 druhy otroků (Slaves). Neblokovaný (Unblocked), blokovaný (Blocked) a trvalý (Permanent). Když otrok vydělá nějaké peníze, část z tohoto výdělku dostane majitel otroka. Blokovaný a neblokovaný přináší maximálně 25% a trvalý přináší maximálně 10%. To kolik procent dostanete, záleží na Vašem wellness. Maximální hodnoty jsou při 100% wellness. Zisk z otroků je pouze z práce (viz níže), při poslání zisku z firmy (vysvětlím později) a nebo při zisku z regionů (z bojů o region, vysvětlím později). Každý hráč je vždy otrokem jiného 2x, současně platíte 2 lidem, tomu se nejde vyhnout je to princip hry. Jeden Vás má jako permanenta a jiný zase jako neblokovaného (a když budete dobří ve hře, budete časem také blokovaní). Daním se nelze vyhnout.

 
Permanentním otrokem jste pro člověka, který Vás přivedl do hry přes referenční link. Toto je jeden z prvních tipů na výdělek pro Vás. Přiveďte kamarády či jiné lidi do hry přes Váš referenční link. (v menu "Affiliates" najdete svůj link). Můžete mít klidně otroka z jiného státu.

Pak ještě budete buď blokovaný nebo neblokovaný otrok pro někoho. Tímto se dostávám k 2. výdělku a to je boj o otroky. Bojovat samozřejmě můžete pouze o neblokovaného otroka. Nejsou k tomu potřeba peníze, dělejte to hnedka od začátku. Za každý útok získáte bonus od vlády země, ke které patříte (tedy buď ČR nebo z ostrova). Boj vždy trvá 20 minut, pak můžete zaútočit zase na dalšího. Po každém boji Vám také trochu klesne wellness. Boj se sice dá ihned ukončit za 0,10 EUR, to ale samozřejmě nikdy nedělejte.

Na toho samého otroka můžete zase zaútočit až za 24 hodin.

Tímto bojem získáváte neblokovaného otroka. Pokud bude mít danitelný příjem (tj např. z práce), máte z něj až 25%. Ovšem jakmile někdo jiný na toho Vašeho otroka zaútočí, tak Vám ho sebere. Útočit můžete pouze na otroky v daném regionu a nesmíte dělat současně jinou činnost (tj cestovat mezi regiony nebo pracovat).


Na koho můžete útočit najdete nejlépe v menu "Fight" nebo také můžete hráče složitěji vyfiltrovat dle regionu v menu "Ratings". Spíš ale použijte menu "Fight". Zde je hnedka seznam lidí na které můžete útočit. Na této stránce v záložce "Battle list" najdete seznam bojů, které jste udělali. V další záložce "Slaves" naleznete otroky, které vlastníte a vidíte také, kolik Vám který vydělal v Goldech (ve zlatě). Zde také máte možnost daného otroka prodat nebo zablokovat. Když získáte neblokovaného a myslíte si, že se vyplatí ho zablokovat, pak zaplaťte cca 0,15 Euro / 7 dní. Pokud blokaci neprodloužíte, stane se po 7 dnech neblokovaným a může Vám ho bojem někdo sebrat. V 99,99% případů se otroky nevyplatí zablokovat. Protože pokud by se vyplatil, již by ho někdo měl zablokovaného před Vámi. Nicméně, můžete občas narazit na "perlu". Chce to propočítat a podívat se na jeho zisky apod. Musí Vám týdně vydělat více jak 0,11 EUR.

Prodat (koupit) na trhu můžete všechny 3 druhy otroků. Neblokovaného, blokovaného i permanetního otroka. To je jeden z dalších výdělků pro Vás ve hře - nákup a prodej otroků (menu "Slave Market"). Na trhu jsou tisíce otroků, spousty z nich jsou buď drahý, nebo neaktivní nebo zkrátka na "nic". Chce to mít více zkušeností, nepouštějte se do toho bez rozmyslu :-). Kvalitní otroci se tam najdou jednou za čas. Absolutně tu neplatí, že drahý znamená dobrý! Pozor na to. Cenu stanovují hráči sami a hodně hráčů zkouší napálit vysokou cenu za "bezvýznamného" otroka. Důležité jsou také daně z prodeje otroků, které platíte vládě, proto se podívejte, kolik zaplatíte. (menu "Presidency & Government" záložka "Bonuses" - zajímají Vás "Unblocked slaves transaction tax", "Permanent slaves transaction tax", "Blocked slaves transaction tax") Otroci se vždy prodávají za Goldy a daně u otroků jsou také v Goldech. Někdy tam jsou chybně uvedena procenta u čísel, ale jsou to Goldy nikoliv procenta.

Je dobré ihned po každém útoku na neblokovaného otroka ho zkusit obratem prodat. Cenu nastavujte buď na 0,01 Gold nebo 0,02 Gold. Za víc se v podstatě neprodávají. Daň "Unblocked slaves transaction tax" bývá buď 0 nebo 0,01 Gold. Záleží v jakém jste státě.

Důležitá informace. Pokud se nepřihlásíte do hry po dobu 30 dní, Váš účet se automaticky smaže! Této informace se dá využít ke spekulacím a k nákupům otroků. Když se totiž smaže účet, majetek připadne automaticky těm hráčům, kteří daného hráče mají jako otroka. Veškeré otroci, připadnou permanentnímu majiteli. Akcie, firmy a domy získá ten, kdo ho měl jako neblokovaného nebo blokovaného! Finanční hotovost propadne státu a dopravní prostředky se zruší. Není to snadné, protože to hlídá hodně lidí, ale je to také možnost jak v této hře vydělat. Musíte se podívat na profil daného hráče, jaký má majetek a zhodnotit apod...

Nemůžete mít jednoho hráče současně jako neblokovaného či blokovaného a k tomu jako permanenta. Každý vždy patří 2 různým lidem.