Bojování o regiony je alternativní způsob výdělku ve hře Anno1777 oproti bojování o otroky (není vhodné praktikovat obojí současně). Je však potřeba mít vlastní kapitál do začátku. Bojování o regiony je časově nenáročné a pohodlné na rozdíl od bojování o otroky, kde musíte ideálné bojovat každých 20 minut. U regionů bojujete obvykle pouze 2-3x denně.


Podmínky pro boj o regiony

Aby jste mohli bojovat o regiony, musíte mít wellness minimálně 25% (ideální je, pokud máte dům q5 a kompletní sadu oblečení) a musíte mít koupené zbraně.

Rozlišují se 2 druhy bojů. Útočné boje, tj dobýváte nové regiony (potřebujete útočné zbraně) a obranné boje (využíváte obranné zbraně). Dále je tu podmínka, že musíte mít alespoň 1 zbraň opačného druhu. Chcete-li třeba jenom bránit, musíte si přesto k obranným zbraním zakoupit alespoň 1 ks útočné zbraně (v tomto případě stačí útočná q1). Nejefektivnější je samozřejmě zakoupit celou sadu zbraní kvality q5. Jedna zbraň q5 se prodává cca od 1,4 - 4 GOLD a zbraní existuje 20 druhů (10 obranných + 10 útočných).

Způsob bojování a bodování je stejný, jediným rozdílem mezi útokem a obranou je, že při útočení musíte být fyzicky přítomni v daném regionu o který bojujete. Naopak při bránění můžete být kdekoliv na světě a můžete dokonce zrovna i pracovat (otázkou je, jestli to není bug hry :-)).


Jak se bojuje o regiony

Chcete-li bojovat, jděte do menu "Fight" do záložky "Countries Wars". Zde naleznete několik dalších záložek. V "Active Battles" jsou otevřené války Vašeho národa nebo Vašich spojenců, kterých se můžete účastnit. Chcete-li se zapojit do války svých spojenců, musíte být fyzicky přítomni v daném regionu (i kdyby jste ho bránili). Pokud není žádná válka otevřená, můžete ji zahájit sami v záložce "Start". Zahájení války Vás bude stát 1 Gold. Když se přidáte do otevřené války, neplatíte samozřejmě nic.

Na rozdíl od útočení na otroky, zde není žádný časový limit 20 minut. Můžete hodit tolik útoků, kolik chcete hnedka za sebou. Každý boj o region trvá 24 hodin. Po této době připadne region tomu národu, který bitvu vyhraje.

Důležité info: jakmile máte koupené zbraně, už nesmíte bojovat o otroky, protože by jste opotřebovávali zbraně (0,5 bodu za každý útok na otroka - nejprve se spotřebovávají obranné a když nemáte, pak útočné zbraně) a to by Vás vyšlo dost draho!

Každá zbraň, kterou vlastníte, Vám dává určitý počet bodů v závislosti na Vašem wellness. Máte-li nejlepší zbraň kvality q5, máte 500 bodů. Toto je maximum Vaší zbraně při wellness 100%. Všechny body Vašich zbraní stejného typu se sečtou a to je Vaše celková síla (útok / obrana). Máte-li tedy všech 10 obranných zbraní, máte při 100% wellness celkem 5000 bodů do obrany (nemáte-li žádnou hodnost).

Boje o region se zúčastníte kliknutím na tlačítko "Fight". Podle toho kolik máte bodů ve zbraních a podle Wellness, tolika body přispějete do války svému národu. Je logické, že daný region po 24 hodinách získá ten národ, který bude mít nejvíce bodů. Z každého regionu pak máte provizi, podle toho kolik procent bodů jste udělali ve válce (Influence(%) - vliv). Lukrativní regiony generují zisk i desítky Goldů denně! Naopak jiné regiony nemusí přinášet nic. O daný region se může bojovat znova nejdříve za 10 dní. Nesmíte klikat na tlačítko "Fight" moc rychle! Pokud se pomalu načítá webstránka, počkejte! Útočte minimálně po 1 sekundě (po načtení stránky) a více. Jinak riskujete zablokování účtu na 24 hodin!

Jedna Vaše zbraň vydrží celkem 250 úderů (kvality q5), pak se rozpadne. Po každém úderu Vám klesne wellness minimálně o 5%. Budete-li chtít, můžete si zde zakoupit wellness balíček za Eura, je to však drahé. Kupování wellness se vyplatí jen při bojích o lukrativní region nebo při zvyšování Vaší bojové hodnosti (viz níže).

Vždy, když v boji (v jedné bitvě) dosáhnete určitého počtu bodů, získáte odměnu z fondu hry.

 

 

Jak vydělávat na bojích o regiony

Dobyté regiony přináší zisk podle Vašeho podílu (vlivu). Náklady na boj však něco stojí a vůbec nejdražší je dokupování wellness za Eura. Náklady za Eura se Vám obvykle nevrátí u žádného regionu. Proto je ideální bojovat tak, aby jste nemuseli wellness za Eura kupovat. Předpokladem pro tuto taktiku je, že máte vlastní (nebo pronajatý) dům q5 a také kompletní sadu oblečení q5. Jelikož boj trvá 24 hodin, využíváte sílu regenerace wellness. Jednoduše si počkáte, až Vám wellness samo vyleze cca na 70-75%, pak několikrát zaútočíte až do cca 50% wellness. Pak si dáte půlden pauzu a počkáte si než se Vám zregeneruje na 70-75% a poté opět útočíte. Vyplatí se Vám také kupovat nejlepší víno a jídlo q5 pro rychlejší regeneraci.

V jednotlivých regionech útočíte během 24 hodin vždy do úrovně bonusů. Buď na 40 000 nebo 80 000 bodů.. Vyděláte tímto denně 1-2 Goldy. Od toho je nutné odečíst náklady na zbraně. Na jídlo a víno obvykle vyděláte každodenní prací + bonusy. Na oblečení zase vyděláte z work bonusu.

Boj na 40 000 bodů je také často pravidlem v jednotlivých zemích. Výhodou je, že všichni mají stejný % podíl z dobytého regionu. Jelikož se nejefektivněji bojuje právě na 40 000 bodů, je nutné, aby v daném národě bojovalo co nejvíce hráčů. Pak se snadno brání dobyté regiony před nepřáteli. Z tohoto důvodu také vznikají různé aliance národů (= více bojeschopných hráčů).

Pravidlo maximálně 40 000 bodů na region samozřejmě neplatí, pokud si chcete vytvořit vyšší pozici. Je však nutné si zjistit jaká jsou pravidla u Vašeho konkrétního státu. Dále toto pravidlo neplatí, pokud se nepřítel brání.
 

Bojové hodnosti

V bojích získáváte zkušenosti, které se cení. Když dosáhnete 10x stejné bodové hranice (viz tabulka odměn) získáte vyšší hodnost + jednorázovou finanční prémii navíc. Vyšší hodnosti dosáhnete udělaním dalších 10x bodů z vyšší kategorie atd. Hodností existuje celkem 8 a co je hlavní, každý stupeň Vám zvýší bodovou hodnotu Vašich zbraní o 10 procent (natrvalo).